CASE STUDIES

Zamiana starego domu w dom marzeń

67%
Wzrost rezerwacji w sezonie wysokim o 67% i o w 52% w niskim
9.5/10
Wzrost oceny gości z 5.7/10 na 9.5/10

Pani Weronika i Pan Przemysław są młodym małżeństwem, które od pięciu lat wynajmuje swój stary dom rodziny. Jednakże na przestrzeni ostatnich lat ich dom zaczął wypadać coraz bardziej blado na tle konkurencji. Połączenie słabej reklamy, niedostosowanych do konkurencji cen oraz przestarzałych niewygodnych mebli obniżyło rezerwacje do 33% zajętości w wakacje i 15% w sezonie niskim.

Pan Przemysław trafił na naszą ofertę dwa lata temu. Dziś rezerwacje domu wzrosły do 100% w wakacje i 67% w sezonie niskim. Ocena gości natomiast podskoczyła do 9.5/10. Jak to zrobiliśmy?

5 kroków do sukcesu według Renters

  • Po pierwsze – odświeżyliśmy elewację i zagospodarowaliśmy ogród. Pierwsze wrażenie jest ważne. O wiele przyjemniej przebywa się w domu, który jest zadbany i odświeżony. Zapewnienie miejsca na odpoczynek i rozrywkę w ogrodzie jest dodatkowym atutem kochanym przez turystów.
  • Po drugie – wyremontowaliśmy i zaaranżowaliśmy wnętrza. Pamiętajmy, że nawet detale pozornie mało ważne, jak np. odpowiednia ilość krzeseł przy stole, czy zapewniająca prywatność roleta wpływają na ostateczną ocenę wystawianą przez gości.
Wyniki w ciągu pierwszego roku wynajmu
67% Wzrost rezerwacji w sezonie wysokim o 67% i o w 52% w niskim
9.5/10 Wzrost oceny gości z 5.7/10 na 9.5/10
  • Po trzecie – zwiększyliśmy ilość miejsc noclegowych. I tak stara kuchnia na piętrze została przerobiona na kolejną sypialnię. Jeżeli mamy duże pokoje nie bójmy się wstawić dwóch, lub trzech łóżek. Turyści do dużych domów często przyjeżdżają w grupach i na takich grupach będzie nam zależeć. Pamiętajmy również o komforcie – nie możemy go ograniczać kosztem ilości łóżek. Wieloletnie doświadczenie w Renters nauczyło nas, że by projekt był uznany za udany należy znaleźć zdrowy balans między tymi dwoma zagadnieniami.
  • Po czwarte – wykonaliśmy profesjonalną sesję zdjęciową – bardzo ważny element reklamy i wizytówka domu. Niejednokrotnie turyści rezerwują dom nawet nieco droższy od konkurenta tylko dlatego, że zakochali się w zdjęciach. Renters współpracuje z profesjonalnymi fotografami, którzy wydobywają na zdjęciach wszystko co najlepsze. Twój dom wydaje się jeszcze większy i jeszcze bardziej ciepły i przytulny.
  • Po piąte – zajęliśmy się profesjonalną reklamą w internecie trafiającą do jak największej ilości potencjalnych klientów. Nad taką reklamą trzeba bez przerwy czuwać i dopasowywać się do rynku. Jeżeli dodamy do tego profesjonalną obsługę rezerwacyjną, usługi konserwacyjne i porządkujące i infolinię na międzynarodowym poziomie to mamy pełen sukces.
Wyniki w ciągu pierwszego roku wynajmu
67% Wzrost rezerwacji w sezonie wysokim o 67% i o w 52% w niskim
9.5/10 Wzrost oceny gości z 5.7/10 na 9.5/10

Zrób to już teraz!
Dodaj swój apartament i zacznij zarabiać więcej.

Trwa ładowanie